Nedir & Hakkında


Sağlıklı bir yaşam sürmeniz için, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm mikro ve makro besinleri kapsayan, dengeli bir beslenme düzeni oluşturmanız büyük önem taşır. Modern yaşamın yoğun temposu içinde, kimi zaman sağlıklı öğünler eşliğinde beslenmekte ve kaliteli gıdalar tüketmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Öte yandan, günlük beslenme düzeninize dahil ettiğiniz besinler, her zaman vücudunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz olabilir.

 

Bu tip faktörlerden ötürü sağlıklı bir yaşamdan feragat etmemeniz için, Abdi İbrahim Youplus ürünleriyle karşınızda! Youplus, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu günlük mineral, vitamin, Omega 3 yağ asitleri ve antioksidan takviyesini sağlayan ürünleri buluşturan bir Abdi İbrahim markasıdır.

 

Siz de kendiniz ve çocuklarınız için Youplus ürünlerini tercih ederek beslenme düzeninizi destekleyebilirsiniz. Youplus ürünlerini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Youplus Ürünleri

YOUPLUS İÇERİĞİNDE

Neler Var?

Youplus ürünleri, vücut sağlığını destekleyen ve organların fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunan bileşenler kullanılarak hazırlanır. Ürünlerin içeriğinde yer alan bileşenleri daha yakından tanımaya ne dersiniz?

VİTAMİN
C

C vitamini bağışıklık sisteminin fonksiyonunun korunmasında ve güçlenmesinde oldukça önemli bir rol oynar. Demir emilimini artırmanın yanı sıra enerji oluşum metabolizması üzerindeki etkisi sayesinde yorgunluğun azalmasına yardımcı olur. Güçlü antioksidan etkisi, C vitamininin vücuttaki zararlı maddelerle savaşarak hasar oluşumunu önlemesini sağlar. Hücresel aktivitenin devamlılığını sağlayarak kolajen oluşumunu destekler.

ÇİNKO

Vücudun doğal antioksidanı olan süperoksit dismutaz enziminin fonksiyonunu yerine getirebilmesi için çinkoya ihtiyacı vardır. Vücutta çeşitli reaksiyonlar sonucunda oluşan zararlı antioksidan maddeler ancak vücudun çinko sayesinde korunan yararlı antioksidan kapasitesi sayesinde zararsız hale getirilebilir.

Öte yandan çinko bağışıklık sisteminin, kemik gelişiminin ve cilt sağlığının korunmasında da önemli bir role sahiptir.

OMEGA
3

Balık yağı olarak da bilinen Omega 3; bebeklerin, çocukların ve yetişkinlerin sağlığı açısından hayati öneme sahiptir. Annelerin gebelik dönemi boyunca yeterli ölçüde Omega 3 tüketmesi, bebeğin sağlıklı gelişim sürecini desteklerken annenin doğum sonrası yaşayabileceği unutkanlık ve depresyon gibi problemlerin oluşum riskini azaltır. Antienflamatuar etkisi sayesinde inflamasyon temelli hastalıkların tedavisinde etki gösterir. 
 
Omega 3 yağ asitleri vücut tarafından üretilemez. Bu nedenle yeterli ölçüde Omega 3 içeren besinler tüketmek ve takviye edici gıdalar aracılığıyla beslenme düzenini desteklemek büyük önem taşır.

PROPOLİS

Bitki öz suları ile arıların bal mumlarının karışmasıyla oluşan bir madde olan Propolis; antioksidan, antienflamatuar ve antikanser etkilere sahiptir. Bağışıklık sistemini düzenlemeye katkı sağlamasının yanı sıra; sinirleri korur ve karaciğerin işlevlerini destekler. Kan şekerini düşürmeye, göz hastalıklarına karşı koruyucu etki oluşturmaya ve kalp damar sağlığını desteklemeye yardımcı olur.

D
VİTAMİNİ

Kalsiferol ve güneş vitamini adlarıyla da bilinen D vitamini, kemik sağlığının ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve korunmasında oldukça önemli bir rol oynar. Vücutta kalsiyum emilimi sağlanması için, D vitaminine ihtiyaç vardır. Bu nedenle D vitamini eksikliği yaşayan bireylerde kalsiyum emilimi oranı da düşer. Kas ve cilt sağlığının korunmasına katkıda bulunan D vitamini, antiinflamatuar etkinliğe de sahiptir.

GİNSENG

Adaptojenik bitkiler olarak da adlandırılan ginsengler, sanılanın aksine vitamin grubunda yer almaz. Kök ekstrelerinde ginsenoitler barındıran ginseng bitkisinin ekstreleri kullanılarak ginseng tabletler hazırlanır. 
 
Ginseng tabletler, fiziksel performansın artırılmasında ve yorgunlukla savaşmakta etkilidir. Düzenli alındıkları takdirde enerji seviyelerinin artırılmasını da destekler. Güçlü antioksidan ve antienflamatuar etkiye sahip olan ginseng tabletler, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve kan şekerinin dengelenmesine katkı sağlar.

Ürünler